Güvenli Alışveriş

 

Beyrut Yıldızı, en gelişmiş güvenlik yazılımlarını kullanmaktadır.  Sitemizde yapacağınız işlemler, Rapid SSL (Secure Socket Layer) ve SET (Secure Electronic Transaction) teknolojilerinin en son versiyonlarını kullanılarak gerçekleştirilir.

Secure Sockets Layer (güvenli giriş katmanı) SSL ile alıcı veri iletişimi esnasında, verilerin çok katmanlı algoritmalar ile şifrelenmektedir. İnternet alışverişi yaparken, server ile internet tarayıcınız arasındaki iletişim Rapid SSL ile şifrelenmektedir. Radip SSL sistemi, gelen verinin kodlanmasını ve şifreyi çözmesi esnasında güvenlik ve gizliliği sağlar. Sistemde transfer edilen bilgilerin güvenli şekilde iletilmesini garanti eder.

 

3 Boyutlu Güvenlik (3D Secure) Sistemi Nedir?

Visa ve Mastercard'ın uluslararası geçerliliği olan bu sistemi, internet alışveriş dünyasının 3 boyutu olan müşteri, kart sağlayıcısı banka ve işyeri arasındaki bilgi akışını alışveriş esnasında özel şifre ve anahtarlar sayesinde güvenle sağlar.

Kart hamili cep telefonuna gelen 3 Boyutlu Güvenlik şifresini girerek işlemini onaylayacak, böylece işyerine de (alışveriş sitesi ) kendini tanıtacaktır.

 

Web siteleri üzerinden, kredi kartı ile yapılan ödemelerde kart sahibinin kart güvenliğini sağlamak amacıyla bankaların firmalar ile yaptığı ortak çalışmaya 3D Secure denir. 3D Secure ile yapılan ödemelerde banka ve kullanıcı ekranında, banka tarafından sunulan özel bir 3D işlem ekranı açılır ve alışveriş yapılan kredi kartının sahibinin cep telefonuna sms ile onay kodu gönderilir veya kart sahibi dışında kimsenin bilmediği özel bilgiler istenir. Bu şekilde yapılan başarılı ödeme işlemlerinde, banka herhangi olumsuz bir durumda tüm sorumluluğu üzerine alır.

3D Secure, çalıntı bir kredi kartı ile yapılacak alışverişleri rahatlıkla önler. Sebebi de kart sahibinin telefonuna onay sms bilgisi gönderilerek ödemenin tamamlanmasıdır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR